Help-PhotoShop
Bun Venit pe forumul Help-Photoshop.O comunitate desvoltata de photo-shop.Cere propiile tale imagine gratuit si bucurate araturi de comunitatea noastra.Va puteti alatura noua dand click pe butonul Inregistrare Sau daca te-ai alaturat Deja dai click pe butonul Login

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Help-PhotoShop
Bun Venit pe forumul Help-Photoshop.O comunitate desvoltata de photo-shop.Cere propiile tale imagine gratuit si bucurate araturi de comunitatea noastra.Va puteti alatura noua dand click pe butonul Inregistrare Sau daca te-ai alaturat Deja dai click pe butonul Login
Help-PhotoShop
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Ultimele subiecte
» Cerere Semnatura IStyle
Crează un efect de epocă pe un text EmptyMier Aug 03, 2011 8:26 pm Scris de IStyle

» Poze Masini
Crează un efect de epocă pe un text EmptyDum Iul 24, 2011 12:51 am Scris de BODO

» Ce masina doriti sa aveti?
Crează un efect de epocă pe un text EmptyDum Iul 24, 2011 12:49 am Scris de BODO

» Ce bautura beti?
Crează un efect de epocă pe un text EmptyDum Iul 24, 2011 12:45 am Scris de BODO

» Cat De Mult Va Place Forumul!?
Crează un efect de epocă pe un text EmptySam Iul 23, 2011 8:21 am Scris de BODO

» Off Topic !
Crează un efect de epocă pe un text EmptySam Iul 23, 2011 8:14 am Scris de BODO

» Event OX ca pe Metin2
Crează un efect de epocă pe un text EmptySam Iul 23, 2011 8:13 am Scris de BODO

» Ce iti place la userul de deasupra ta ?
Crează un efect de epocă pe un text EmptySam Iul 23, 2011 8:12 am Scris de BODO

» Tu intrebi,noi raspundem
Crează un efect de epocă pe un text EmptySam Iul 23, 2011 8:11 am Scris de BODO

Parteneri
Crează un efect de epocă pe un text 16jabk. Global-Design

Crează un efect de epocă pe un text

In jos

Crează un efect de epocă pe un text Empty Crează un efect de epocă pe un text

Mesaj  BODO Vin Iul 22, 2011 2:34 am

Deschide Photoshop și crează un nou document. Eu am folosit dimensiunea de 2560 x 1680 cu 300 dpi (foarte important) cu un fundal negru. Cu unealta Horizontal Type Tool (T) adaugă un text. Eu am folosit fontul Edwardian Script ITC. Observă că am făcut o conectare între cuvintele “the” cu “book” cu “of” și cu “Abduzeedo“. După aceea îmbină toate layerele cu text într-un singur layer, iar în final crează o selecție cu forma text-ului ținând apăsat Ctrl și apăsând clic pe thumbnail-ul layer-ului.

Crează un efect de epocă pe un text Step_1

Du-te la 3D > Repoussé > Current Selection. Dialog-ul Repoussé va apărea și schimbă Depth la 0.7 și Lights la Day Lights. De asemenea va trebui să selectezi câteva zone și să schimbi modul de la Type pe Hole de la Internal Constraints.

Crează un efect de epocă pe un text Step_2

Acesta este rezultatul după aplicarea filtrului 3D. În ordine de a crea imaginea finală, va trebui neapărat să selectezi Scene în dialogul 3D și să schimbi Quality pe Ray Traced Final.

Crează un efect de epocă pe un text Step_3

Îmbină toate layere incluzând layer-ul Background, după du-te la Image>Adjustments>Levels. Schimbă Input Levels la 65, 1.35 și 128.



Crează un efect de epocă pe un text Step_4

Du-te la Image>Mode>Greyscale. După aceea du-te la Image>Mode>Bitmap. Schimbă Output la 600 pixeli/inch și Method la Halftone Screen.



Crează un efect de epocă pe un text Step_5

Pentru Halftone Screen, schimbă Frequency la 70 lines/inch, Angle la 45 de grade și Shape la Line.

Crează un efect de epocă pe un text Step_6

Du-te la Image>Adjustments>Levels. Schimbă Inputs la 17, 1 și 206. De asemenea schimbă Output Levels la 42 și 255.

Crează un efect de epocă pe un text Step_7

Este timpul să adăugă o textură. Inserează o textură de hârtie veche, cea pe care am folosit-o eu o poți descărca de aici. După aceea du-te la Image>Adjustments>Leveles. Schimbă Input la 142, 1.00 și 255.

Crează un efect de epocă pe un text Step_8

Concluzie:
Schimbă Blend Mode layer-ului cu textură pe Multiply și acest efect este în cea mai mare parte gata. Poți de asemenea să salvezi imaginea din pasul 5 și să o adaugi în final peste cu opacitatea la 50% pentru a face efectul un pic mai moale. După cum poți vedea modul Bitmap, este perfect să creezi efecte de stil vechi de imprimare, în special acum că efectul vintage (de epocă) și acesta este la modă.



Crează un efect de epocă pe un text 5749366635_b8159e2aab_b
BODO
BODO
Administrator
Administrator

masculin Mesaje : 80
Reputatie : 0
Data nasterii : 02/11/1989
Data de inscriere : 07/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Bucharest
Joburi/Distractii : PhotoShop
Stare de spirit : Buna

https://help-photoshop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum